Wiadomości
parafiakalna.pl
W kościele pw. Św. Antoniego w Kalnej 6 stycznia, w oryginalny sposób wystawione zostały jasełka pt. „A Jezus czeka w stajence”. W przedstawieniu zagrały dzieci ze szkoły podstawowej w Kalnej. Przebrane za anioły, w bieli, w jednej ze scen trzymały w dłoniach świecące się kule. Podczas śpiewu, przy wygaszonych w świątyni światłach, tańczyły z tymi kulami, w symboliczny sposób ukazując Światłość i kierując wzrok publiczności ku górze, ku Światłu. Przy nich siedziała Święta Rodzina z Dzieciątkiem. W innej scenie w przebraniu owieczek wędrowały wraz z ubogimi pasterzami. Gdy spożywali posiłek, przyszedł do nich diabeł, który został wyrzucony z piekła, ponieważ pokazał drogę do Jezusa w Betlejem. Pasterze okazali mu dobro. To niezwykłe przedstawienie o drodze do Boga, ukazujące, że i zły może się nawrócić. Ukazany jest również Zespół „Hulajniki” z Milówki, który 9 stycznia gościł w Kalnej. Dzieci i młodzież, ubrani w stroje regionalne wykonali kolędy i pastorałki, które wzbudziły zachwyt w wielu sercach parafian i gości.
Link do filmu