Wiadomości
parafiakalna.pl
W kościele św. Antoniego dopełnieniem liturgicznych obchodów święta Chrystusa Króla był wieczór piosenki religijnej z udziałem zespołu "Proboszczowie".

Swoją muzyczną opowieść o Chrystusie Królu zespół wyśpiewał przywołując utwory znane z kościelnej czy oazowej tradycji, a także piękną piosenkę "Bez Ciebie nic" z repertuaru Skaldów. Towarzyszyły im fragmenty papieskiego nauczania, wybrane i przytoczone przez redaktor Miriam Arbter-Korczyńską.
W gronie muzyków zespołu nie zabrakło przedstawicieli duchownych naszej diecezji. Na gitarze zagrał i zaśpiewał ks. kan. Marek Bandura z Buczkowic, a na klawiszach towarzyszył Proboszczom ks. kan. Andrzej Piotrowski z Mesznej. W gronie pozostałych kapłanów-muzyków znaleźli się: ks. Roman Świerkosz, proboszcz w Stanisławiu Górnym; ks. Wawrzyniec Gut, proboszcz w Biórkowie Wielkim, ks. Piotr Pławecki, proboszcz z Zakopanego-Chramcówek i o. Roland Pancerz OFM z Kalwarii Zebrzydowskiej. W składzie zespołu znajduje się też od lat klawiszowiec Skaldów: Grzegorz Górkiewicz.
- Cieszymy się, że mogliśmy tu razem chwalić Pana i Władcę naszego życia i naszych serc - mówił ks. Bandura, a ks. kan. Kazimierz Hanzlik, proboszcz w Kalnej, dziękował w imieniu parafian za to, że dzięki wyśpiewanej modlitwie wszyscy mogli jeszcze bardziej uwielbić Boga.
Na prośbę ks. Kazimierza Hanzlika nie zabrakło zaśpiewanej wspólnie "Barki". Były też życzenia dla świętującego wkrótce imieniny ks. kan. Andrzeja Piotrowskiego.