W Roku Rodziny, we wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w sobotę 12 czerwca, kiedy parafianie uczestniczyli także w nabożeństwie fatimskim, do parafii św. Antoniego w Kalnej trafiła wyjątkowa święta rodzina. Odwiedzi te domy, które będą ją chciały u siebie gościć.

Do grona świętych i błogosławionych, obecnych w swoich relikwiach w kościele w Kalnej, dołączyli: św. Teresa od Dzieciątka Jezus i jej święci rodzice: Zelia i Ludwik Martin. Trafili tu prosto z Lisieux. Ich relikwiarz, wykonany w pracowni złotniczej Wiesława Wiśniewskiego specjalnie dla Kalnej, wniósł do kościoła w przeddzień parafialnego odpustu ku czci św. Antoniego ks. prałat Teodor Suchoń, emerytowany kustosz sanktuarium św. Teresy w Rybniku-Chwałowicach, wielki czciciel karmelitanki. Relikwie wprowadził do kościoła razem z ks. proboszczem Kazimierzem i swoim rodzonym bratem, także księdzem, Sylwestrem.