W tym roku parafia pw. św. Antoniego w Kalnej obchodzi wyjątkowe jubileusze.
8 grudnia mija 10 lat od erygowania parafii, 24 grudnia wypada 18. rocznica odprawienia pierwszej mszy świętej w murach nowego kościoła, a 28 sierpnia upłynęło już 20 lat od chwili, gdy ksiądz proboszcz Kazimierz Hanzlik został powołany na opiekuna duchowego mieszkańców Kalnej.
Punktem kulminacyjnym tych rocznic była wizytacja ks.biskupa Piotra Gregera w Kalnej w dniach 7-9 grudnia. Program wizytacji obejmował odwiedziny w szkole podstawowej, rozmowę z młodzieżą i nauczycielami, odwiedziny u chorego oraz w domu rodziny wielodzietnej. Odbyło się również spotkania z grupami formacyjnymi dzieci i młodzieży oraz dorosłych, Parafialną Radą Duszpasterską i Parafialną Radą ds. Ekonomicznych. Ważnym punktem było udzielenie przez ks. biskupa sakramentu bierzmowania w dniu jubileuszu 10-lecia erygowania parafii w Kalnej.