W poniedziałek, 10 września o godz. 5.15, wyruszyła z Kalnej 60-osobowa grupa dzieci z rodzicami.
Przy pięknej pogodzie odwiedziliśmy Toruń odprawiając Mszę św. w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, zobaczyliśmy redakcję Radia Maryja oraz odwiedziliśmy Stare Miasto.
Dwa noclegi w Licheniu sprawiły, że mogliśmy przeżyć swoiste rekolekcje w tym przepięknym, mającym mnóstwo narodowych symboli, sanktuarium. Msza Święta, Droga Krzyżowa, Apel, ale także szczegółowe zwiedzanie razem z pobytem w apartamentach papieskich wszystkich jeszcze bardziej zjednoczyło ze sobą i Bogiem.
Ostatni dzień, to nawiedzenie Kalisza, który w tym roku św. Józefa został ogłoszony przez papieża Narodowym Sanktuarium. Tam Msza Święta z ks. biskupem Łukaszem Buzoniem, a na końcu odwiedziny u Księżnej Sieradzkiej w Charłupii Małej.
Dziękuję wszystkim pielgrzymom za wspaniałą postawę chrześcijan, którzy swoim świadectwem wszędzie pozostawiali radość i miłość.
Niech Bóg dalej nas prowadzi, a dzieci chroni przed złem tego świata. Wszystkim dziękuje i błogosławi ks. Kazimierz, proboszcz.