Wiadomości
parafiakalna.pl
W sanktuarium w Pierśćcu odbyła się uroczystość wręczenia statuetek św. Mikołaja, przyznawanych przez ADŚ kapłanom i świeckim.

Uroczystość stanowiła punkt programu 15. regionalnego dnia skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci. - Te miniaturowe figurki pierścieckiego św. Mikołaja są formą podziękowania za zaangażowanie w rozwój i dzieła podejmowane w ADŚ - tłumaczy Lidia Wajdzik, diecezjalna zelatorka.
Statuetki otrzymali proboszczowie: ks. kan. Jerzy Wojciechowski z Lipnika, ks. kan. Kazimierz Hanzlik z Kalnej oraz zelatorzy ADŚ: Justyna Matuszna z Kamesznicy, Renata Potocka z Bydgoszczy oraz Elżbieta i Stanisław Wajdzikowie z Dębowca.
Koncelebrowanej przez ponad 30 kapłanów Eucharystii przewodniczył ks. Piotr Kupa MSF z Poznania, a statuetki wręczyli: ks. Grzegorz Górnik MSF, krajowy dyrektor ADŚ oraz ks. Marcin Wróbel, nowy moderator ADŚ w naszej diecezji.