Peregrynujący obraz Pana Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Faustyny i św. Jana Pawła II wierni parafii św. Antoniego w Kalnej powitali wraz z bp. Piotrem Gregerem i proboszczem ks. kan. Kazimierzem Hanzlikiem. Powitalna Eucharystia rozpoczęła adorację obrazu połączoną z uczczeniem relikwii apostołów Bożego Miłosierdzia.

Jezus ze Świętymi przybywa do Kalnej
W piątek 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 przybył do kościoła w Kalnej Obraz Jezusa Miłosiernego wraz z Apostołami Miłosierdzia: Św. Janem Pawłem II oraz Św. Siostrą Faustyną. Uroczystość była połączona z przyjęciem przez 33 osoby sakramentu bierzmowania. Obecny był ks. Biskup Piotr Greger oraz kapłani dekanatu łodygowickiego. Samochód-kaplica, który przywiózł Obraz został specjalnie skonstruowany w Bielsku- Białej. Jest koloru białego wysoki  na 3 m i 20 cm, z przodu widnieje logo z napisem: „MIŁOSIERNI JAK OJCIEC”, a po bokach papieskie herby: Jana Pawła II oraz Franciszka. W sobotę, 12 grudnia  o godz. 16.00, uroczysta Msza św. zakończyła ten niezwykły czas Peregrynacji. Odprowadzenie Obrazu wraz z Relikwiami do samochodu-kaplicy, łączyło się ze łzami i ogromnym wzruszeniem wszystkich wiernych. Niech te zdjęcia i tekst przywitania jeszcze raz przypomną te niezwykłe chwile.

Panie Jezu Miłosierny
Wraz z księdzem biskupem Piotrem, kapłanami i całym pobożnym Ludem Kalnej, witamy Cię przybyłego do nas razem ze Swymi Apostołami Miłosierdzia: św. J.P.II. oraz św. S. Faustyną. Objawiając się tej skromnej i świętej zakonnicy pozostawiłeś nam wiele obietnic, a pośród nich  tą niezwykłą odnoszącą się do dzisiejszej uroczystości: „Podaję ludziom naczynie, z którym mają przychodzić po łaski do źródła miłosierdzia.  Tym naczyniem jest ten obraz z podpisem: Jezu, ufam Tobie”

Dlatego dzisiaj, zaledwie 3 dni od ogłoszenia Roku Miłosierdzia, przychodzimy do Ciebie z wielką ufnością  pragnąc zrealizować zawołanie papieża Franciszka, aby być „Miłosiernym jak Ojciec”. Również 3 dni temu dziękowaliśmy Ci za 7 lat istnienia naszej parafii pod wezwaniem św. Antoniego. Dzisiaj, 2 tygodnie przed Bożym Narodzeniem nawiedzasz nas w Swoim znaku Miłosierdzia. Gwiazdy betlejemskie otaczające Twój święty wizerunek stanowią również symbol Twojej krwi i wody. Witamy Cię Jezu w naszej  świątyni budowanej mocą wiary i miłości, a dzisiaj pojednani z Tobą  i ze sobą z pokorą oddajemy Ci cześć. Niech słowa mego powitania ubogaci i dopełni wiersz naszego parafianina:

Przybyłeś o Jezu w progi ludu Swego,
pokorą serc czystych Tobie oddanego.
Tu dzwon Jana Pawła wita Ciebie brzmieniem,
melodii przepięknej głosu uwielbieniem!

A chór głosów naszych w jedno połączony,
pieśni dziękczynienia Tobie wznosi tony.
Przed Twym majestatem kolana zginamy,
Jezu Miłosierny – wszyscy Cię witamy!!!

Chroń nasze rodziny, dziatki i nestorów,
osłoń naszą wioskę od kłótni i sporów.
Zachowaj od wojny i myśli niechcianych,
a oświeć i wspieraj przez naród wybranych!

Napełnij Swym Duchem młodzież bierzmowaną,
by w dorosłym życiu była Ci oddaną.
A pokusy świata, co na nią czyhają,
niech w miłość do Ciebie czystą się zmieniają!

Wielki i potężny, w Swych osądach prawy,
Tyś jest w MIŁOSIERDZIU tak bardzo łaskawy.
Cóż my tu zrobimy, bez Twojej opieki
króluj u nas w Kalnej w Miłosierdziu Swym na wieki!rty